April, 2015 – March, 2017

  • President: Mr. Mingkun Gu
  • Vice President: Mr. Xuesong Guo
  • Secretary-General: Ms. Yukun Zhou
  • Treasurer: Ms. Weiwei Zou (April 2015 – November 2016)
  • Ms. Hongshi Chen (December 2016 – March 2017)

Directors of Committees:

  • Community Services: Mr. Chunyan Yang, Mr. Yang Qiao
  • Culture and Arts: Ms. Siti Yu, Ms. Jing Hao, Mr. Xiaoqiang Wang
  • Sports and Entertainments: Dr. Tao Tao, Dr. Zhikuan Liu
  • Education: Ms. Yukun Zhou, Ms. Libin Zhu
  • Newcomers Consultant Services: Mr. Yuan Lu,Mr. Yang Qiao
  • Communications: Mr. Mingkun Gu, Mr. Xuesong Guo